Стрепінг поліпропіленова стрічка: основна інформація про неї
Зміст:
- Пакувальна стрепінг стрічка: загальна інформація
- Поліпропіленова стрепінг стрічка: де застосовується
- Стрепінг стрічка: як користуватися
- Стрепінг інструмент: який вибрати
- Як скріпити пп стрічку: наочно в картинках
- Стреппінг стрічка - купити правильно
Як ми згадали в анонсі, стрепінг стрічка буває поліпропіленової, поліестерової (ПЕТ стрічка) та металевої. Розрізняються вони, як і зовнішнім виглядом, і своїми характеристиками.
Стрепінг поліпропіленова стрічка є найбільш еластичною з усіх - Ви з легкістю зможете її скрутити або скласти навпіл. Проте вона дає можливість упаковати товар вагою до 2 тонн.
Нижче ми розповімо, у яких сферах її буде затребувано, і як правильно її вибирати.
Пакувальна стрепінг стрічка: загальна інформація
Дана пластикова стрічка для упаковки має чотири основні характеристики:
- Ширина, що варіюється від 5 мм до 19 мм.
- Товщина: 0,6 мм – 1 мм
- Розривне зусилля до 370 кг
- Первинна чи вторинна. Стрічка з первинної сировини має білий колір і вищу ціну. Головна її перевага – вона менше тягнеться. Вторинна стрічка має сірий колір і виробляється відповідно з вторинної сировини.
Як правило, простежується закономірність, що чим ширша і товща пакувальна стрепінг стрічка, тим вище її розривне зусилля, і тим більша вага нею можна запакувати.
Однією з особливостей цієї стрічки можна назвати тиснення чи накочування. Справа в тому, що сама стрічка має не гладку поверхню, інакше вона просто вискакувала б із затискачів. Спеціальна ребриста поверхня і називається накаткою і є одним із показників якості поліпропіленової стрепінгу стрічки.
Поліпропіленова стрепінг стрічка має не гострі краї, які не ушкоджують товар. До того ж кута вантажі завжди можна захистити спеціальними куточками: пластиковим захисним куточком, або картонним.
Для упаковки підходить як ручний стрепінг інструмент, так автоматичний або напівавтоматичний.
Крім перерахованих особливостей стрепінг стрічки можна перерахувати ще й такі:
- Вона стійка до будь-яких чинників довкілля: не руйнується при впливі ультрафіолету чи заморозків.
- Не піддається корозії чи гниття.
- Може використовуватись як на відкритому повітрі, так і в приміщенні.
- Не змінює своїх характеристик за підвищених або знижених температур.
Поліпропіленова стрепінг стрічка: де застосовується
Перерахувавши вище особливості цієї пакувальної стрічки, ми можемо поговорити у яких сферах буде актуальним її використання. Розкажемо основні з них:
- Упаковка фасованого товару. Це можуть бути пелети, наповнювачі, зерно, крупи, горіхи тощо. Вага однієї упаковки практично необмежена. Це можуть бути компактні пакети і об'ємні мішки.
- Підходить ця стрепінг стрічка для пакування палет та коробок вагою до 1,5 т.
- Для перевезення товарів будь-якого характеру.
- Для зберігання товару на складі або просто неба.
- Для пакування товару під пресом: вторсировина, картон, пух, пір'я.
- У деревообробці на будь-якій стадії
- Виробництва широкого спектру: двері, вікна, меблі, продукти харчування, палетна заготовка, ЗБВ, будівельні матеріали та інші
- Для пакування металевих виробів, труб
- Для перевезення вуликів на пасіку
- Для перевезення товару, виробничих потужностей та особистого майна на інший склад або в інше місто
- Будівельна галузь: упаковка тротуарної плитки, бордюрів, цегли та ін.
Головне завдання пакувальної стрічки: зберегти цілісність упаковки, запобігти завалу товару та забезпечити безпечне його транспортування. А про пакувальну стрейч технічну плівку ми вже згадували в одній з наших статей.
Як бачите, сфера застосування стрепінгу стрічок досить велика. Але водночас і є певні обмеження. Наприклад, поліпропіленова стрічка не підходить для упаковки особливо важких товарів, вагою від 2 тонн. Також у деяких галузях промисловості дуже важливо, щоб стрічка не тяглася. У разі краще віддати перевагу ПЕТ стрічки чи металеві.
Стрепінг стрічка: як користуватися
Стрепінг стрічка використовується для пакування (або як ще кажуть для стягування) товару. Однак для цього крім самої стрічки Вам знадобиться ще стрепінг інструмент та аксесуари.
На сьогодні існує кілька типів кріплення пп стрічки пакувальної. Докладніше ми вже розкривали цю тему у блозі. Можете ознайомитися з нею за вказаним посиланням.
Зараз скажемо коротко, що упаковка стрепінгу стрічкою здійснюється:
- На металеву скріпу
- На дротяну пряжку
- За допомогою спайки
Якщо ви стикаєтеся вперше з цією темою, то можете ознайомитися з нашими готовими комплектами з пакувальною стрічкою.
Ми не станемо докладніше зупинятися на цій темі, а перейдемо безпосередньо до процесу експлуатації.
Отже, якщо Ви вибрали ручний спосіб упакування:
- Якщо Ви використовуєте стрічку разом зі стрейч плівкою, то спочатку оберніть нею товар. Втім, деякі компанії вважають за краще це робити на завершальному етапі.
- Візьми бобіну стрепінг стрічки за вільний край та оберніть нею товар.
- Якщо Ви користуєтеся дротяною пряжкою, то втягніть зараз у неї стрічку. Для цього обидва кінці стрічки необхідно просмикнути в неї і зачепити за вусики пряжки.
- Заправте пакувальну поліпропіленову стрічку в натягувач і почніть натягувати стрічку, піднімаючи та опускаючи рукоятку пристрою.
- Перевірте, чи достатньо натягнута стрічка (можна орієнтуватися на звук, який видає стрічка).
- Якщо замість пряжки Ви користуєтеся скріпою, то покладіть її зверху стрічки внахлест, так щоб скріпа захопила обидва шари стрічки. Після цього затисніть її кліщами.
- Тепер опустіть рукоятку натягувача вниз до упору, тим самим обрізавши стрічку.
- Повторіть процедуру необхідну кількість разів, залежно від того, скільки в'язок необхідно зробити на товарі.
Для автоматичного пакування стрепінг стрічкою зазвичай використовують напівавтомати. Він є столом на колесах, при цьому бобіна зі стрічкою кріпиться внизу, під кришкою. Принцип упаковки стрепінг стрічкою досить простий:
- За умови, що машина повністю програмується на етапі передпродажної підготовки, робітнику залишається лише зробити кілька рухів.
- Розташувати товар на поверхні для пакування.
- Стрічка подається автоматично із спеціального паза на запрограмовану довжину.
- Оператор обертає стрічкою товар (найчастіше це коробка) і подає у спеціальний паз для здійснення зварювання та обрізання.
Стрепінг інструмент: який вибрати
Ця тема теж досить велика, тому тут ми розповімо лише основні моменти. Додатково Ви можете переглянути наші статті в категорії: інструменти для пакування поліпропіленовою стрічкою та вищезгадану статтю з блогу про типи фіксації стрепінгу стрічки.
Щоб визначитися, який стрепінг інструмент вибрати необхідно визначитися, яким із способів Ви будете скріплювати стрічку.
- Пряжка дротяна – найпоширеніший спосіб для кріплення стрічки. Основна перевага - у простоті та зручності, а також у можливості упаковки у будь-якому положенні (і в горизонтальному, і у вертикальному). Для пакування стяжною стрічкою на пряжку Вам знадобиться лише один натягувач.
- Металеве скріплення обтискне. Для деяких робітників більш простим способом кріплення здається саме на скріпу. Для цього, крім натягувача, Вам знадобляться спеціальні кліщі. Однак найзручніше працювати з горизонтального положення на твердій поверхні. Тому, цей метод ідеальний для упаковки коробок, тротуарної хустки та іншого.
- Якщо Вам незручно користуватися двома інструментами, можна замінити одним - комбінованим пристроєм 3 В 1 італійського виробництва - XL Milano.
- Спаювання. Для цього немає необхідності використовувати будь-які додаткові аксесуари, достатньо придбати або компактну машинку, або напівавтоматичний стіл для упаковки.
Як скріпити пп стрічку: наочно в картинках
Стреппінг стрічка - купити правильно
Якщо Ви пакуєте товар під пресом, то обов'язково враховуйте внутрішній тиск
Купити стрепінг стрічку теж питання не просто. Сьогодні існує велика кількість її типорозмірів і тільки на нашому сайті Ви зможете знайти не менше дюжини.
Але, щоб спростити для Вас вибір поліпропіленової пакувальної стрічки, дамо кілька порад:
- Якщо Ви упаковуєте негабаритні та неважкі речі, і для Вас принципово важлива швидкість упаковки, зверніть увагу на напівавтомати. Їх підходять вузькі стрічки шириною до 12 мм.
- Для ручного способу упаковки вибирайте стрічки шириною від 12 мм до 19 мм.
- Можете керуватися лише вагою Вашого товару, при виборі стрепінгу стрічки. Не забувайте, що у нас на сайті Ви зможете придбати готові комплекти.
- іє. Ми рекомендуємо вибирати стрічку 16*1 або 19*0,9. В ідеалі білу.
- Якщо Ви знаєте, що вантаж у процесі транспортування буде відчувати додаткове навантаження, або воно буде нерівномірним (наприклад, круті повороти або рідина в баках), вибирайте стрічку шириною не Вже 16 мм. При цьому також не скидайте з рахунків загальну вагу вантажу.
- Якщо Ви збираєтеся упаковувати товар на експорт або Вам важливо, щоб стрічка не тяглася, вибирайте стрічку з первинної сировини (тобто білу).
- Стрічка поліпропіленова: як користуватися, як вибрати, де знадобитьсяСтрічка поліпропіленова не перестає користуватися широким попитом. При цьому її використання не обмежується одними підприємствами та промисловою галуззю. Все частіше вона починає проникати і в повсякденне життя. Але оскільки залишаються актуальними питання: що таке поліпропіленова стрічка, як користуватися нею і як вибирати - ми продовжуємо поповнювати свій блог корисною інформацією. І саме ці питання розглянемо сьогодні.Повна версія статті
- Транспортна упаковка: види та вимоги до неїДо цього ми часто говорили прицільно про пакувальні стрічки, стрейч плівки та інше. Але всі ці пакувальні матеріали належать до такого загального поняття, як транспортна упаковка. Пропонуємо сьогодні зупинитись на ній докладніше. У статті ми розглянемо основні різновиди транспортної упаковки. А також розповімо, яку роль у ній виконують пакувальні матеріали, які пропонує наша фірма. Буде дуже цікаво. А ми починаємо.Повна версія статті